تاریخچه ما


نقره سازان در گذر زمان

نقره سازان از حدود سال ۱۳۳۷ توسط «حاج محمد جواد امیر محمدی» معروف به «جواد امیری» فعالیت خود را آغاز کرد. محل کار ابتدا در جلو خان غربی  مسجد امام خمینی جنب «چلوکبابی شرف الاسلامی» قرار داشت. فعالیت جواد امیری همچنان در زمینه ساخت و تولید زیورآلات سیمین، زرین و جواهرات ادامه داشت تا در سال ۱۳۵۷ ایشان  از جلو خان غربی به درب شمالی مسجد امام نقل مکان کرده و تا امروز قریب چهل سال است که این مغازه دایر و با خوش نامی فعالیت خود را ادامه داده است.

شوق و ذوق کودکان بود یا تربیت پدرانه، فرزندان جواد امیری نیز تدریجاً جذب این حرفه شدند و پس از گذراندن تحصیلات و کسب تجربه کافی مورد تایید اساتید و همکاران قرار گرفتند.« آقای اسماعیل امیر محمدی» و «آقای سعید امیر محمدی» پس از ورود به عرصه این حرفه با پشتکار فراوان و همت شبانه‌روزی باعث به وجود آمدن سلیقه خاصی در بین استفاده‌کنندگان زیورآلات نقره نائل آمدند و پس از مطرح شدن و شناخته شدن سبک کارشان در بین مخاطبان از سال ۱۳۷۰ هجری شمسی نام «برادران نقره سازان» را برای خود انتخاب کردند تا سال ۱۳۷۰ تولیدات نقره سازان با نام «امیری» ارائه می شد.

آغاز فعالیت نقره سازان هم زمان با اوج فعالیت استادان بزرگی همچون «مرحوم حسین جدی»و« مرحوم طهماسبی» بود نقره سازان دوستی و قرابت زیادی با «آقای خسروی( اسفندیار)» داشت دهه هفتاد اوج شکوفایی و نوآوری در صنعت انگشتر های نقره بود، همین امر باعث شد تا راه ترقی و تربیت و شکوفایی برای ایشان کوتاه شود.

تا آن زمان کارهای فاخری ساخته می شد ولی عموما برای مخاطبان خاص. کارهایی که استاد جدی ارائه می دادند عمدتاً در اختیار مجموعه‌داران قرار می گرفت ولی آنچه که باعث می‌شد نقره سازان به آن مباهات کند این است که انگشتر نقره ، مصنوعات و زیورآلات نقره را از انحصار مخاطبان خاص خارج کرد و به عموم مردم ارائه داد.

در زمانی که فضای مجازی موجود نبود و ارتباطات جمعی به سختی صورت می گرفت و اطلاعات به دشواری بین مردم منتشر می شد، نقره سازان نقش بسیار مهمی در ارائه اطلاعات به توده مردم داشت آن هم به علت وجود فروشگاه نقره سازان در بازار تهران و ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان صورت پذیرفت.

نقره سازان اولین کسی بود که برای کارها نقره با استفاده از دوربین های مکانیکی آن زمان یک آرشیو از مدل ها را جمع آوری کرد. نقره سازان بعد از استاد جدی اولین کسی بود که انگشتر را به صورت یک تکه و بدون جوشکاری ارائه داد در صورتی که امروز هنوز کارگاه ها برای ساخت انگشتر از دو یا سه و در بعضی از موارد حتی ۴ تکه نقره را استفاده می‌کنند و با جوشکاری آنها یک انگشتر را می سازند.نقره سازان اهتمام جدی به سلامتی جسمی،اخلاقی دارد. محیط کار را بسیار تمیز و جذاب نگه می دارد.

برادران نقره سازان از یک خانواده مذهبی، هنری و به طور خاص ورزشکار می آیند برادران نقره سازان در زمینه خوشنویسی، طراحی ،تذهیب و ورزش مدارک و مدارج عالی را طی کرده‌اند.«مهندس اسماعیل امیر محمدی» کارشناس روانشناسی و فارغ التحصیل سال ۱۳۷۴ هستند و از اساتید مطرح رشته های ورزش رزمی در ورزش« کاراته» از مربیان موفق بود و در حال حاضر در رشته «سامورایی (کندو)» مشغول به تمرین بوده و یکی از ۶ نفری است که دارای کمربند سیاه می باشد.فرزند ایشان نیز از قهرمانان کاراته کشور می باشد.« مهندس سعید امیر محمدی» کارشناس زمین شناسی در سال‌های گذشته در رشته کاراته از قهرمانان کشور بوده‌اند و هنوز هم اصرار به فعالیت بدنی در این خانواده به جد دنبال می شود.

خانواده نقره سازان اهتمام وسعی  جدی دارند که آنچه را که تا حال انجام داده اند از این به بعد هم همان شیوه را ادامه دهند. اولین خصیصه ای که این گروه دنبال می‌کند و مجدانه به دنبال آن رفته «صداقت» است. بعد از صداقت سلامتی جسم و روان ،پاکیزگی ، نظم تعهدو حصول رضایت مشتری را سرلوحه خود قرار داده است و در بدترین شرایط اقتصادی هم از تعهدات خود چشم پوشی نکرده است.

نقره سازان به دنبال ایجاد یک سلیقه هنرمندانه در بین مخاطبان است و دادن اطلاعات صحیح را وظیفه خود می‌داند.نقره سازان به شدت در پی ایجاد اعتماد بین خریداران و فروشندگان است . نقره سازان به شدت با مباحثی که جنبه روایی (حدیث) و علمی نداشته باشد بدون هیچ مماشاتی برخورد قاطع می کند.نقره سازان به شدت احترام به ساحت اساتید قبل از خود و هنرمندان فعال را وظیفه خود می داند.

زین پس تصمیم گرفتیم که جامعه مخاطبان را گسترش دهیم. در این راستا ارائه اطلاعات به توده ی مخاطبان، ارائه اطلاعات کارشناسی از جنبه علمی، مذهبی ،هنری و همکاری مستقیم و ارائه راهنمایی به سایر فعالین در زمینه تولید زیورآلات را تکلیف خود می داند.

دارای ۱۲ سال سابقه

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

مورد علاقه مشتریان

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

محیط کاری